Makina Montaj

Montaj Çalışmalarına ait Teknik Bilgiler 

Demonte Edilecek Makina varsa durdurularak enerjisi kesilir.
Güvenli çalışma ortamı sağlanılır ve proje ekibi sahayı kontrol eder.
Proje inceleme ve geometrik hazırlıklar, ekip koordinasyonu yapılır.
Montaj temeli veya gerekli bağlantı ayakları hazırlanılır.
Zeminde Pozisyonlama ve İşaretleme çalışmaları titizlikle yapılır.
Sabitleme ve delme çalışmaları – Şantiye şefimizin onayı ile kontrollü şekilde devam eder.
Transfer edilen makinaların Güvenli Bekleme alanı veya şantiye alanına getirilmesi.
Gantry – Vinç veya diğer kaldırma ve transfer ekipmanlarımız ile Ağır kaldırma ve Pozisyonlama
Merdiven, Parmaklık ve diğer bileşenlerin montajı
Proje Zamanına uyum Toplantısı ve Ekip koordinasyonu
Mekanik Tesisat, borulama, elektrik motorları ve bileşenleri pozisyonlama
Kabloların özelliklerine göre tava ve yolların fiziken uygulamaya alınması.
Makina dışında, yürüme, tırmanma, ulaşım, güvenlik unsurları için özel imalatlar.
Ön çalıştırma, hidrolik, pnömatik, elektrik bağlantıları test aşaması.
Müşterimizin teknik personeli ve yöneticileri ile makina testleri
Gelecek olan son rötuş ve ayar unsurlarının tamamlanması
Montaj ve Demontaj esnasında yaşanan kritik durumlar ve raporların hazırlanması
Proje süreçleri ve Makina dosyasının ayrıntılı şekilde müşteriye teslim edilmesi.


Yurt Dışından Temin Edilmiş Makinaların Montajı   (makina montajın alt başlığı) 

 

Eksantrik Pres Hattı Montajı 

Eksantirk pres veya eksantrik pres hatları montaj konusunda sayısız çalışmamız, tecrübeli ekiplerimiz sayesinde proje yönetim hassasiyeti ile yönetilmektedir. İnşaat işleri, geometrik ayarlar, zemin ve bağlantı ayaklarının hazırlanması, pano işçilik , tava ve kablo işçiliği gibi çalışmalar bu hassas çalışmaların sadece bir kaçıdır. Mono blok halinde Gantry sistemleri ile tek parça olarak preslerin montajı yapılabildiği gibi, tavan vinç ve yükseklikleri uygun olmayan veya çeşitli sebepler ile parça parça pres montajı tercih edilmiş projelerde de ekonomik ve kaliteli çözümler sunuyoruz. Lütfen Pres taşıma ve montaj işlerinde deneyimli ve hassas çalışmalar yapan şirketimiz mühendisleri ve satış departmanı ile irtibat kurun.

 

Hidrolik Pres Hattı Montajı

Hidrolik pres montajlarında genel de karşılaşılan en büyük problem zemin ve zemine bağlanmış olan makinanın geometrik ayarlarının ve diklik ayarlarının iyi yapılamaması ve sabitleme veya vibrasyon önleme çalışmalarının yetersiz veya eksik olmasıdır. Bu konuda teknik ekipman ve teknoloji anlamında üst düzey cihazlar ile, bazen daha ilkel ama daha kesin sonuçlar veren çalışmaların tümünü yapabilecek ve bu çalışmaların nerede en iyi sonuç verdiğini bilecek tecrübeli bir montaj ekibi ile çalışmanızı istiyoruz. Hanata ailesi olarak müşterilerimiz bu konuda bizden destek ve danışmanlık istediklerinde memnuniyetle konuya eğilmekteyiz ve müşterilerimizin yeni makinalarını birlikte en ideal sürelerde uygun maliyetler ile devreye alıp teslim etmekteyiz.

 

Rüzgar Santralleri (Rüzgar Türbinleri) Montajı 

Enerji alanında ülkemizde son on yılda rüzgar santrallerinin kurulması hizmetleri çeşitli firma ve markalardan gelen talepler doğrultusunda bizleri de bu sektörde var olmaya itmiştir. Sektörde Rüzgar türbinlerinin montajı ve bakım faaliyetlerini yapan teknik yeterlilikte ekiplerin azlığı ve yoğun talep bu konuda da tecrübe sahibi olmamızı sağlamıştır. Hali hazırda rüzgar santralleri kurulum faaliyeti satıcı firmalara destek veya alan firmalara partnerlik anlamında tarafımızdan mühendis kadromuzca ve teknik montaj ekiplerimizce verilmektedir.
Projeleriniz de mekanik ve elektrik departmanımız siz değerli müşterilerimize hizmet vermekten memnuniyet duyacaktır.

 

Güneş Panelleri ( Solar Enerji ) Montajı

Solar enerji ve solar panel montajları küçük ve orta ölçekli yapılar ile ülkemizde faaliyet göstermeye başladığı günden buyana şirketimiz için doğaya ve ülkemize fayda sağlayan bir oluşum olduğundan çalışma konusu olmuştur. Montaj ekiplerimiz için merak ve ilgi uyandırmış olan güneş paneli ve güneş enerjisinden enerji üreten tesisler gelecekte ve günümüz dünyası için özel bir sektör olmuştur. Bu sektörün dışında olmamak ve tecrübeli montaj kurulum ekiplerimiz ile bu çalışmalara HANATA ailesi olarak tüm enerjimiz ile destek vermekteyiz.


Robot Hattı Montajı

Üretim tesislerinin vazgeçilmez makinaları olan ve son yıllarda her sektörde kullanılmaya başlayan robot hatları genelde kaynak ve birleştirme proseslerinde çalıştırılmaktadır. Robot montajı ve geometrik ayarları, kaba tabir ile robotun teraziye alınması, optimum çalışma şartları ve bağlantılarının oluşturulması konularında müşterilerimize destek vermekteyiz. Robot yedek parçalarının üretimi konusunda robot yedek parça imalatlarımız bölümünden bilgi alabilirsiniz.


CNC ve Özel Üretim Makinaları Montajı

Savunma sanayi ve havacılık sektörleri başta olmak üzere, otomotiv, beyaz eşya, elektronik şirketlerinde kalite unsurları en üst düzeyde tutulmakta ve bu kaliteli ürün grupları, çok hassas ve en üst teknoloji makinalar ile tasarlanıp imal edilmektedir. Uçak motoru imalatı yapan ve Eskişehir merkezli fabrikalar, Televizyon ve Cep telefonu imalatı yapan Gebze, Eskişehir, Manisa, İzmir, İstanbul merkezli fabrikalarda da bu teknolojiler fazlası ile kullanılmakta ve büyük bir potansiyel oluşturmaktadır. Özel makinalar, büyük yapılı ve hassas ürünler imalatında fayda sağlayan bilgisayar kontrollü ve otomasyonlu tüm işleme ve üretim makinalarının montaj ve demontaj faaliyetleri, Hanata ailesi tarafından titizlik ile sağlanmaktadır. CNC ve Özel büyük yapılı makinaların demontajı revizyonu ve Yerine tekrar konularak geometrik ayarlarında sıfır hassasiyet ile tekrar montaj yapılması ve devreye alınması verilen hizmetlerimiz arasındadır.
Keşif ve Teknik incelemeler için teknik birimlerimiz ile lütfen irtibat kurunuz.

 

İkinci El Makina Temin ve Montaj  


Pres Demontaj ve Montaj Hizmeti

Demontaj ve montaj çalışmaları yapan pres mekanik ve pres elektrik ekiplerimiz hızlı ve güvenli çalışma taahhütü yanı sıra kalite ve maliyet konularında da müşteri memnuniyetini üstte tutmaktadır. Projelerimiz zamanından önce teslim edilecek şekilde tasarlanır ve yönetilir. Pres Hatları satın alması yapmış yabancı ve yerli sermayeli onlarca müşterimiz arasına katılmak, düşük maliyet ve güvenli çalışma şartlarını sunan firmamız ile tanışmak için teknik departmanımız ile irtibat kurunuz.
Pres hatlarının küçük ve  büyük güçlerde çeşitli makinalardan oluştuğunu biliyoruz, her makinanın özel ve kendine has çalışma şartları, ayar mekanizmaları, pnömatik ve hidrolik şartların yine makinaya özgü şekli ile tertip edilmesi gerekmekte ve bu gerekliliği tecrübeli ekiplerimiz müşterilerimize aktarmaktadır.


Robot Demontaj ve Montaj Hizmeti

Robot hatlarında söküm ve kurulum çalışmaları yapan ekibimiz üst düzey hassasiyet isteyen robot montajı çalışmalarını titizlikle yürüttüğü projeler ile sonuçlandırmaktadır. Sektörde önce bakım ekiplerine sahip fabrikalardan, veya sanayinin bir çok yerinde edindiği tecrübeler ile ekibimizde olan takım arkadaşlarımız konuya hassas yaklaşımımızı ve sonuçları bu yönde almamız gerektiğinin bilincindedirler. Tecrübe, satın alınamayacak tek özelliktir. Çalışma arkadaşlarımıza saygımız ve onların işine gösterdikleri özverili çalışmalar birbirini etkileyen bir özellikler bütünüdür.

 

Enerji Üretim Makinaları Demontaj ve Montaj Hizmeti

Rüzgar santalleri montaj ve bakım ekibimiz sizlere en uygun fiyat ve hızlı çözümler ile hizmet vermektedir. Rüzgar türbinlerinin montajı üst düzey öneme sahiptir ve dönen akşamların, hareketli parçaların ömrünü etkileyen bazı nüanslara sahiptir. Tecrübeli montaj ekipleri mekanik ve elektrik çalışanları özellikle bu şekilde yönetilmekte ve hassas görülen işlerimiz titizlik ile mühendis kadromuz ile birlikte defalarca üzerinden geçilerek teslim edilmektedir.

 

Özel Makina ve Hat Montajı

Alüminyum mamül üreten özel hatlar, beyaz eşya imalatı yapan özel makinalar, uzun ve büyük hacimlerde mega yapılar diye tabir edilen standartların çok üstüne tesisler, büyük güçlü presler, kule ve yatay da galvanizli ürün imal eden fabrikalar başta olmak üzere montaj ve demontaj işlerinde HANATA ekipleri ; hassas çalışması, teknik kaldırma ekipmanları ve özel tasarım bağlantı ekipmanlarının imal edilerek projeyi hızlı ve daha güvenli bir şekilde teslim gibi taahhütler ile çalışmaktadır.

 

Fabrika içi Yer Değişikliği  (makina montajın alt başlığı)

Fabrika içinde, üretim alanlarında yetersizlik ve alan üzerinde yeniden düzenleme yapılması gerekli olduğu durumlarda, yer değişikliği layout değişikliği yapılmaktadır. En güvenli ve hızlı çözümler yine ekipman ve teknik kabiliyetli ekipler ile yapılır. Taşınacak olan yapı incelenir ve proje en hızlı nasıl teslim edilir sorusuna cevap aranır. Güvenli ve hızlı çözümler tecrübeli ekiplerin özel imal edecekleri küçük bir aparat dahi olsa büyük fayda sağlar. Raf ve depolama sistemlerinin demontaj işleri, raf kurulum işleri, endüstriyel ihtiyaçlar tarafımızdan hızlı ve ekonomik olarak verilir.